Kontakta våra representanter

Styrelsen

Ordförande
Magnus Johansson
Hollstorp Hagalund
355 91 Växjö

Mobil: 076-830 36 00
magnus.johansson@hereford.nu

 

Kassör
Ingemar Svensson
Mörby Västergård
590 42 Horn

Mobil: 070 372 43 19
ingemar.svensson@hereford.nu

 

Ledamot
Cristian Krokeus
Fivlered Kroken 2
521 71 Åsarp

Mobil: 070 671 9995
cristian.krokeus@hereford.nu
 

Ledamot
Veronica Nordin
Lo 410
87052 Niland

070 6867873
veronica.nordin@hereford.nu
 

Vice ordförande
Samuel Karlsson
Hormeshult Nyhem 1
343 73 Virestad

Mobil: 073 062 2209
samuel.karlsson@hereford.nu
 

Sekreterare
Peo Lägervik
Lutarp 4
57893 Aneby

070 563 1990
peo.lagervik@hereford.nu

Oskar Caster
Ledamot

Klingstorp, Sjölinsväg 232
243 92 Höör

Mobil: 070-675 2247
oskar.caster@hereford.nu
 

Avelsrådet

Eva Nilsson
Sammankallande

Eva Nilsson
Folkestorpsvägen 14
297 95 Degeberga

Tel: 0708-244721

eva.nilsson@hereford.nu

Oskar Caster
Ledamot, Kontaktråd Individprövningen

Klingstorp, Sjölinsväg 232
243 92 Höör

Mobil: 070-675 2247
oskar.caster@hereford.nu
 

David Karlsson
Ledamot

Hormeshult Nyhem 2
343 73 Virestad

Mobil 070 274 2520

Lennart Svensson,
Ledamot, Semin-importer, dokumentation vid semin- och ET-importer

Galtabäck 6A
432 76 Tvååker

Mobil: 070 881 1560
lennart.svensson@hereford.nu

Maria Andersson
Ledamot, Köttkvalitet, avel mot bruksbesättningar

Knivinge
590 61 Vreta Kloster

Tel: 070 924 4886
maria.andersson@hereford.nu

Tidningen Hereford, redaktionsgrupp, annonsbokning & manus.

Jan Nilsson
Gylteboda 1
34155 Vittaryd

mob: 070-9997855
jan.nilsson@hereford.nu

Claes Notehag Claes Notehag

Claes Notehag
Layoutare
Tel: 016-13 10 47
claes.notehag@arkitektkopia.se

Annonsmaterial, annonsändringar.




 

Utställningsgrupp


Samuel Karlsson

Hormeshult Nyhem 1
343 73 Virestad

Mobil: 073 062 2209
 

Köttras ungdom

Christel Lysell

christellysell19@gmail.com
Tel: 072 742 86 39

Webmaster

Tobias Helmin

tobias.helmin@hereford.nu
Tel: 073-9845460

Valberedning

Sammankallande
David Karlsson
Hormeshult Nyhem 2
343 73 Virestad

Mobil 070 274 2520

Tobias Helmin
Kalvsved Södergård
57063 Ydre

Tel: 0739 845460
 



Anders Nordin
Hammarlotten 27
179 96 Svartsjö

Tel: 070-952 77 54