Kontakter

Uppdaterad 2017-08-30

Styrelsen

Ordförande
Magnus Johansson
Hollstorp Hagalund
355 91 Växjö

Mobil: 076-830 36 00
magnus.johansson@hereford.nu

 

Kassör
Ingemar Svensson
Mörby Västergård
590 42 Horn

Mobil: 070 372 43 19
ingemar.svensson@hereford.nu

 

Ledamot
Jan Nilsson
Gylteboda
340 15 Vittaryd

Tel: 0370-45000
Mobil: 070-999 78 55
jan.nilsson@hereford.nu

 

Vice ordförande
Oskar Caster
Klingstorp Sjölinsväg 232
243 92 Höör

Mobil: 070-675 2247
oskar.caster@hereford.nu
            
 

Sekreterare
Henrik Wide'n
Västtorp Kvarndammen
643 95 Vingåker

Mobil: 070 681 5340
henrik.widen@hereford.nu
 

Ledamot
Samuel Karlsson
Hormeshult Nyhem 1
343 73 Virestad

Mobil: 073 062 2209
samuel.karlsson@hereford.nu
 

Ledamot
Cristian Krokeus
Fivlered Kroken 2
521 71 Åsarp

Mobil: 070 671 9995
cristian.krokeus@hereford.nu
 

Avelsrådet

Stefan Owesen
Sammankallande

Kolshult
370 17 Eringsboda

Mobil: 070 872 0525
hereford@origo.nu

 

Birgit Ahlström
Ledamot, Avelsvärdering

Vide Västergård
360 53 Skruv

Tel: 0478-23043
Mobil: 0702-768542
birgit@videhereford.se

Mats Roos,
Ledamot, Kontaktråd Individprövningen

Mats Roos
Gislöv 18
272 92 Simrishamn

Tel: 0414 25104
Mobil: 072 5033800
mats.roos@hereford.nu
 

Lennart Svensson,
Ledamot, Semin-importer, dokumentation vid semin- och ET-importer

Galtabäck 6A
432 76 Tvååker

Mobil: 070 881 1560
lennart.svensson@hereford.nu

Maria Andersson
Ledamot, Köttkvalitet, avel mot bruksbesättningar

Knivinge
590 61 Vreta Kloster

Tel: 070 924 4886
maria.andersson@hereford.nu

Tidningen Hereford, redaktionsgrupp, annonsbokning & manus.

Jan Nilsson

Kontaktperson till redaktionsgruppen.

För adressuppgifter se ovan.

Claes Notehag Claes Notehag

Claes Notehag
Layoutare
Tel: 016-13 10 47
claes.notehag@arkitektkopia.se

Annonsmaterial, annonsändringar.




 

Utställningsgrupp


Arvid Lennartsson
Vånga TORP 5
617 90 Skärblacka
Tel: 070 345 48 14

arvid.lennartsson@gmail.com


Samuel Karlsson

För adressuppgifter se ovan.

Köttrasungdom

Christel Lysell.

Tel: 070 602 36 78

Valberedning

Sammankallande
Anders Nordin
Hammarlotten 27
179 96 Svartsjö

Tel: 070-952 77 54
 

Magnus Bengtsson
Mörshög
267 90 Bjuv

Tel:  042-82104
Mobil: 0730-600110

David Karlsson
Hormeshult Nyhem 2
343 73 Virestad

Mobil 070 274 2520